• YARIM ALTIN
  8.317,00
  % 0,67
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0413
  % 0,65
 • € EURO
  36,0249
  % 0,40
 • £ POUND
  42,9931
  % 1,08
 • ¥ YUAN
  4,5527
  % 0,59
 • РУБ RUBLE
  0,3760
  % -0,36
 • BITCOIN/TL
  1946367,703
  % 1,50
 • BIST 100
  11.064,85
  % 0,37

Bittorrent Btt Coin Nedir Btt Rehberi

Bittorrent Btt Coin Nedir Btt Rehberi

Bittorrent Btt Coin Nedir? Btt Rehberi

BitTorrent (BTT), merkezi olmayan bir P2P (eşler arası) dosya paylaşım platformudur; 2001 yılında piyasaya sürüldü ve Temmuz 2018’de TRON tarafından satın alındı TRON tarafından satın alındıktan sonra Şubat 2019’da piyasaya girdi. TRON’un blockchain ağı olan TRC10 standardı kullanılarak işlem görmeye başladı.

Bittorrent (BTT) Coinlerinin Kurucusu Kimdir?

Kurucusu, kripto para birimi endüstrisinde bir geliştirici ve girişimci olan Bram Cohen’dir. Cohen, BitTorrent’i tasarlarken, onu içerik alma sürecinin yavaş ve zor olduğu zamanlarda yenilikler getirmek için tasarladığını açıkladı. Mevcut platform; Kullanıcıların film, müzik ve diğer dosya türlerini birbirleriyle paylaşmalarına izin verdi. Bu yeniliklerle Cohen birçok savunma sağladı ve telif hakkı işlemlerine katıldı. 2018 yılında TRON, BitTorrent’i satın aldıktan sonra bir BTT değişim ve trendleri dönemi başladı. Bundan sonra, TRON blok zincirinde BitTorrent’in bir tokeni olan BTT jetonu piyasaya sürüldü.

Bittorrent (BTT) Paralarının Geleceği Ve Özellikleri

Daha önce de belirtildiği gibi, amaç, kullanıcı içeriğini yakalamak için eğlence endüstrisinin mevcut durumunu ve temelini merkezden uzaklaştırmaktır. Orijinal versiyonun geliştiricilerinden biri olan Bram Cohen, İnternet kullanıcıları arasında içerik sunmanın faydalarını anladı ve eski moda, pahalı ve düşük kârlı ağı ortadan kaldırmayı amaçladı. İnternetin henüz yaygın olmadığı 2000’li yılların başında BitTorrent, eşler arası dosya paylaşım platformu olarak çok önemliydi. BitTorrent, 2018 yılına kadar başarılı grafikler oluşturdu ve TRON yepyeni bir geleceğe ve hedeflere doğru ilerliyor.

BitTorrent, TRON döneminde mevcut kullanıcılarla merkezi olmayan bir yöntem sağladı. Bu nedenle, kripto para birimi alanında kullanıcılara ulaşmak kolaydır. Platformun yerel belirteci olan BTT belirteci, TRON blok zinciri ağında standart bir TRC10 belirteci olarak üretildi. Teknik incelemede belirtildiği gibi, toplam teklif 990.000.000 BTT olarak belirlendi. Dilimlerin %6’sı açık jeton satışına, %2’si özel jeton satışına ve dilimlerin %9’u tohum satışına tahsis edildi. 20,1 dilim, 2025 yılına kadar gerçekleşecek airdrop etkinlikleri için ayrılmıştır. Ekibi ve bağlı kuruluşu BitTorrent, arzın %19’unu kazandı. Öte yandan TRON’un %20 payı var ancak %19,9’u BitTorrent ekosisteminin bir parçasıdır.

Bittorrent (BTT) Paralarını Nasıl Alabilirim?

Bu günlerin en popüler alt coinlerinden biri olan BTT’yi satın almak için öncelikle Cointral’a üye olmanız gerekiyor. Üyeliğinizi dakikalar içinde oluşturduktan sonra kimliğinizi doğrulayabilirsiniz. Ardından Türk Lirası yatırarak BTT/USDT paritesi ile BTT coin satın alabilirsiniz.

Bittorrent Projesini Bu Kadar Özel Yapan Nedir?

BitTorrent’in temel amacı, eğlence endüstrisinin mevcut yapısını ve kullanıcıların içeriği nasıl tükettiğini merkezden uzaklaştırmaktır. Bram Cohen’in içeriğini doğrudan İnternet kullanıcıları arasında dağıtmanın faydalarını fark ederek, maliyetli ve verimsiz dağıtım ağlarını ortadan kaldırmayı amaçladı. 2000’li yılların başında adı geçen ilk P2P dosya paylaşım platformu olan BitTorrent, 2018’de TRON’u izledi. TRON altında BitTorrent, kendi kullanıcı tabanının ötesinde merkezi olmayan çözümler sunarak kullanıcılara çekiciliğini artırdı ve kullanıcılara da ulaştı.

Bittorrent File System (BTFS) Nedir?

BTFS, dijital içeriği merkezi olmayan bir depolama sisteminde depolamak ve paylaşmak için eşler arası bir mekanizma sağlayan bir protokoldür. Geleneksel dosya depolama sistemleri, merkezileştirme veya tek bir otorite tarafından kontrol, sansür, yüksek maliyet ve düşük hata toleransı gibi birçok dezavantaja sahiptir.

BTFS, blockchain işlemlerini işlemek için yetkili bir Proof of Stake yöntemine sahiptir. BTFS, merkezi olmayan uygulamaların geliştiricilerine sunulan ilk merkezi olmayan depolama sistemini temsil eder.

Btt Token İstatistikleri

BTT için belirli bir maksimum arz yoktur. Ancak toplam arz şu anda 990 milyar BTT olarak belirlendi. Bu miktarın %2’si özel jeton satışında, %6’sı halka açık jeton satışında ve %9’u tohum satışında dağıtılır. .1 bu tedarik, 2025’e kadar çeşitli zamanlarda gerçekleşen airdroplar için ayrılmıştır.

BTT Anlık Fiyat İçin Tıklayınız.

YORUMLAR YAZ