• YARIM ALTIN
  7.910,00
  % 1,81
 • AMERIKAN DOLARI
  32,7878
  % 1,53
 • € EURO
  35,1602
  % 0,53
 • £ POUND
  41,6058
  % 0,85
 • ¥ YUAN
  4,5192
  % 1,45
 • РУБ RUBLE
  0,3663
  % -0,33
 • BITCOIN/TL
  2169860,368
  % 0,59
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

Ünlü Analizciler Kripto Paraları Yorumladı

Ünlü Analizciler Kripto Paraları Yorumladı

Ünlü Analizciler Kripto Paraları Yorumladı!

Bitcoin (BTC) hala 20.000 ila 24.000 $ arasında işlem görürken, kripto piyasalarında herhangi bir hareket olmadı.

Piyasa değerine göre 1 numara olan Bitcoin (BTC), Terra ekosisteminin çöküşüyle zaten kırılgan olan bir pazar hırpalanıp çöktüğü için tedirginliğini koruyor.

Yazının yazıldığı sırada BTC, son 24 saatte %2 düşüşle 20.500 dolardan işlem görüyor. İsmini vermek istemeyen bir analizciye göre, Bitcoin yükseliş ivmesine devam etmeden önce 24.000 doları yeniden test etmeye hazır olabilir.

Yön Hakkında Yapılan Yorumlar

Analizciler, BTC fiyatlarının 35.000 dolara toparlanmadan önce bu seviyenin altına düşmesini beklediğini söyledi. Bu, Bitcoin’i mevcut aralığının altına yaklaştırır. Bu nedenle, BTC menzile bağlı eğilimini sürdürecekse, bir yükseliş trendi ve bir miktar rahatlama mantıklı görünüyor. Bu anlamda, anonim tüccar “akışa devam etmeyi” ve BTC’nin bu seviyelerin üzerine çıkıp çıkmadığını tekrar gözden geçirmeyi tavsiye ediyor. Analizci tweet attı: “Ticaret konusunda cesaretiniz kırılmadan önce, herkesin bu küçük aralığı anlamasının zor olduğunu unutulmamalıdır. Buradan yönü aldığınızda, çok daha kolay.”

QCP Araştırma Şirketi, BTC’nin mevcut %61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesi olduğu için 28.700 doları daha fazla düşüş için büyük bir destek alanı olarak tanıdığını belirten bir rapor yayınladı. Rapora göre, bu Fibonacci seviyeleri Bitcoin tarihi boyunca “önemli” olmuştur.

Bu seviye, BTC’nin en kötü kayıplarından biri sırasında tutuldu. QCP Research’ten yapılan açıklama şu şekilde; “BTC ve ETH’deki mevcut düşüş şimdi Covid 2020 ile aynı düzeyde gerçekleşiyor. Bu aşırı satım seviyelerinden kısa vadeli bir toparlanma görebiliriz.”

Kötü Haberlerin BTC Üzerindeki Etkisi Nedir?

Raporda ayrıca BTC ve diğer riskli varlıkların medyayla ters orantılı olduğu görülüyor. ABD’de enflasyon, işsizlik ve diğer göstergeler hakkında ne zaman “iyi haberler” olsa, rapor ayrıca bu varlıkların daha düşük seviyelerde işlem gördüğünü ve bunun tersini de kaydetti. Şimdi ise enflasyonu kontrol altına almaya kararlı olan Federal Rezerv (FED), niceliksel sıkılaştırma (QT) programını başlatırken küresel piyasalardan likidite çekmeye başladı.

Bu, ajansı bilançosunu küresel piyasalara dökmeye zorlayacaktır. Bu nedenle QCP Research Company, Bitcoin ve hisse senetlerinin önümüzdeki aylarda zarar görmeye devam edeceğine inanıyor. Rapor şunları söyledi: “Bu likidite akışı, 1 Haziran’dan itibaren QT’nin bilançosunun gevşetilmesiyle daha da kötüleşecek.” Bu faktörlerin kripto para birimi fiyatlarını etkilemesini bekliyoruz.”

Mevcut ana akım medya anlatısı enflasyonu yakalıyor. Rapora göre, “durgunluk” veya “durgunluk” gibi kelimelere dönüşürse, Fed’in bitcoin ve hisse senetleri için bir miktar rahatlama sağlayarak sıkılaştırma hızını yavaşlatması gerekebilir. Başka bir deyişle, haberler kötüleşirse Bitcoin rotayı tersine çevirebilir. Aynı zamanda, menzile bağlı kalması veya kısa bir süre ralli yapması muhtemel görünüyor. Yakın bir zaman dilim içinde yeni açıklamalarla birlikte BTC piyasalarının hareketleneceği kulislerde konuşuluyor. Analizciler yakın bir zaman dilim içinde ralli sezonunun başlayacağını ve bu sezonla beraber ayı sezonunda başlamasıyla kripto paraların yükseliş trendine gireceğini tahmin ediyorlar. Fakat bu analizler ve yorumlar 2021 yılından beridir bu yöndeydi. Ancak buradan da anlaşılacağı üzere analizcilerin 2021 yılında yapmış oldukları tahminlerin hepsi boşa çıktı. Hiçbir analizci BTC piyasasının 29.000 dolar seviyesi bazına gerileceğini tahmin etmiyordu. Hemen hemen bütün analizcilerin ortak görüşü BTC’nin 100.000 dolar bandını aşacağı yönündeydi, fakat şu an bunun gerçekleşmesi muhtemel değil.

Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Yatırımcılar, yüksek oynaklıkları nedeniyle kripto para birimlerinin riskli olduğunu anlamalı ve kendi araştırmalarına dayanarak ticaret yapmalıdır.

 

YORUMLAR YAZ