• YARIM ALTIN
  8.588,00
  % 1,09
 • AMERIKAN DOLARI
  32,6852
  % 0,51
 • € EURO
  35,3109
  % 0,40
 • £ POUND
  41,3369
  % 0,36
 • ¥ YUAN
  4,5098
  % 0,27
 • РУБ RUBLE
  0,3479
  % 0,38
 • BITCOIN/TL
  2039251,574
  % 1,18
 • BIST 100
  9.524,59
  % -0,06

Bitcoin’den Para Kazanma Rehberi

Bitcoin’den Para Kazanma Rehberi

Bitcoin’den Para Kazanma Rehberi

Kripto para kavramını anlamak için öncelikle kriptografinin ne olduğunu anlamak gerekir. Kriptografi; gizlilik, kimlik doğrulama ve bütünlük gibi bilgi güvenliği kavramlarını sağlamak için kullanılan matematiksel yöntemler bütünüdür. Bu yöntemler, bilginin iletilmesi sırasında karşılaşılabilecek aktif veya pasif saldırılardan bilgiyi korumak, böylece bilgi ile birlikte bilgiyi gönderen ve alan kişiyi korumak için tasarlanmıştır. Başka bir deyişle kriptografi, okunabilir bilgileri istenmeyen kişilerce okunamaz hale getirmek için kullanılan tekniklerin tümü olarak da ifade edilebilir.

Bitcoin Madenciliği

Bitcoin zaten paradır. Yani Bitcoin’den para kazanmanın ilk yolu ona sahip olmaktır. Bitcoin sahibi olduğunuzda zaten para kazanırsınız. Peki, bu nasıl yapılıyor; madencilikle. Ancak bu çok detayı ve teknik bilgisi olan bir konudur. Ayrıntılı bir kılavuzumuz var ve bitcoin madenciliği kılavuzumuz aracılığıyla size bitcoin sahibi olmanız için gerekli tüm bilgileri sağlıyoruz.

Borsa’da İşlemler Yapmak

Bitcoin’den para kazanmanın tercih edilen yollarından biri, bir Bitcoin borsasında işlem yapmak ve diğer borsalar gibi yükselişten para kazanmaktır. Türkiye’de Paribu, BTC, Koineks ve birçok alternatif Bitcoin borsası var. Yurtdışında birçok bitcoin borsası bulunabilir. Bu borsalardan birine kaydolarak, parayı havale- eft veya kredi kartınızla doldurarak bitcoin satın almak için kullanabilir ve ardından borsada işlem yapabilirsiniz. Elbette bu borsalarda sadece Bitcoin değil yüzlerce altcoin alıp satabilirsiniz. Henüz Bitcoin’de açığa satış yapılamıyor, bu nedenle düşüşten kâr edebileceğiniz pek bir pazar yoktur.

Tabii ki Bitcoin borsalarında büyük yatırımcılar arasında para kazanmak gerçekten çok zor. Bunun için binlerce dolarlık kurslar bile var. Bu nedenle Bitcoin borsalarından para kazanmak kolay değildir ve 100 TL civarından başlayan büyük kayıplara yol açmayacak bir miktar ile işlem yapmaya başlamanızı şiddetle tavsiye ederiz. Bu miktar size Bitcoin borsalarının nasıl çalıştığı hakkında bir fikir vermek için yeterlidir. Belki borsa size göre değildir. Özellikle teknik analiz yapmayı öğrenene kadar asla bir bitcoin borsasına çok fazla yatırım yapmayın. Borsa hakkında ne kadar bilgi sahibi olursanız olun ve kendinize ne kadar güveniyor olursanız olun para kaybedebileceğinizi asla unutmayın.

Ücretsiz Olarak Altcoin Sahibi Olmak

Neredeyse her gün yeni bir altcoin ortaya çıkıyor. Bu küçük ölçekli kripto para birimlerinin çoğu, büyük şirketler tarafından verilir ve potansiyele sahiptir. Bununla birlikte, hiç kimse yeni kripto para birimlerine kolayca güvenmeyecek ve para yatıramayacak, bu nedenle kripto para birimlerini çıkaran ekip ilk önce kripto para birimlerini ücretsiz olarak dağıttı. Bu kripto paraları takip edebileceğiniz binlerce forum, blok ve sosyal medya hesabı bulabilirsiniz. Tamamen ücretsiz dağıtıldığı için herhangi bir ücretiniz olmayacak ve kripto para borsada alınıp satıldıktan sonra kazanmaya başlayacaksınız.

 Referans Programlarını Kullanmak

Dünyada bir anket tamamlayarak, bazı reklamları izleyerek veya bir uygulama indirerek bitcoin kazanabileceğiniz sayısız uygulama ve web sitesi var. Bu platformlarda her görevi tamamlayarak ücretsiz olarak az miktarda Bitcoin kazanabilirsiniz. Rakamlar söz konusu olduğunda, Bitcoin’in değer kazanmasıyla birlikte kazandığınız para artar. Bu platformlara sıklıkla yenileri eklenirken bir kısmı da çoğu zaman kapanıyor. Bunun için doğrudan tavsiye etmeyeceğiz ama bir uygulamayı kullanmaya karar verdiğinizde mutlaka sosyal medyada uygulama adını aratıp güvenilirliğini test edin, hiçbir sebeple ücret ödemeyin.

BTC Hakkında İçerikler Üretin

Bitcoin, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın da dikkatini çeken ve 2 milyona yakın kişinin doğrudan ilgilendiği bir konu. Bu çok büyük bir pazar ve bu insanlar Bitcoin ile ilgili şeyler için sürekli internette araştırma yapıyor. Bir blok oluşturarak Bitcoin veya altcoinler hakkındaki bilginizi yayabilirsiniz. Fikriniz gerçekleşirse veya insanlara faydalı olursa kısa sürede daha fazla takipçi kazanırsınız. Bu sayede reklam hizmetleri aracılığıyla bloğunuzdan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bitcoin Anlık Fiyat İçin Tıklayınız.

YORUMLAR YAZ