• YARIM ALTIN
  7.910,00
  % 1,81
 • AMERIKAN DOLARI
  32,7878
  % 1,53
 • € EURO
  35,1602
  % 0,53
 • £ POUND
  41,6058
  % 0,85
 • ¥ YUAN
  4,5192
  % 1,45
 • РУБ RUBLE
  0,3663
  % -0,33
 • BITCOIN/TL
  2167646,522
  % 1,16
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

Piyasada Yükseliş Potansiyeline Sahip 4 Altcoin

Piyasada Yükseliş Potansiyeline Sahip 4 Altcoin

İste Ayı Piyasasında Yükseliş Potansiyeline Sahip 4 Altcoin

Ayı ve boğa sezonu finansal piyasalarda, “yükseliş” ve “düşüş” terimleri genellikle piyasa koşullarını tanımlamak için kullanılır. Yükseliş ve düşüş, yatırım araçlarının, özellikle hisse senetlerinin genel olarak nasıl davrandığı; daha açık olarak, para kazanıp kazanmadıklarına dair sembolik bir benzetmedir.

İster düşüşü ister yükselişi olsun, piyasanın yönünü anlamak tüccarlar için son derece önemlidir. Çünkü ekonominin genel dinamikleri de yatırım portföyünüz üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Hangi hisseye yatırım yaparsanız yapın, piyasa trendi buna karşı çıkarsa, büyük olasılıkla para kaybedeceğiniz anlamına gelir. Düşüş trendindeki mevcut yatırımlarınız, bir yatırımcı için en büyük testlerden biri olabilir. Çünkü düşüşün nerede duracağını tahmin etmek son derece zordur.

Sezonun yükseliş mi yoksa düşüş dönemi mi olduğu yalnızca piyasanın belirli bir olaya ani tepkisi ile belirlenemez. Küçük trend hareketlerinden veya piyasa düzeltmelerinden sonra kısa vadeli dalgalanmalar meydana gelebilir. Öte yandan, yükseliş ve düşüş kavramı uzun vadeli piyasa performansı ile ilgilidir.

Boğalar Ve Ayılar Ne Anlama Geliyor?

Boğa piyasası, genel ekonomik durumun sağlam göründüğü ve hisse senedi fiyatlarının istikrarlı ve güçlü bir şekilde yükseldiği bir dönem olarak tanımlanır. Ayı piyasası ise hisse senetlerinin değer kaybettiği ve makroekonomik verilerin zayıf göründüğü bir dönemi temsil ediyor.

Büyüme pazarının ekonomik koşulları yatırım için elverişlidir. Çoğu yatırımcı, ilgilerini çeken finansal varlıkları satın alma eğilimindedir. Bu, fiyatların uzun bir süre boyunca istikrarlı bir şekilde artmasına neden olur. Satış, nispeten küçük hacimli güçlü bir boğa piyasası sırasında gerçekleşti; Bu, finansal aracın fiyatının tekrar hafif düşmesine neden olurken, bu noktada hala daha fazla alıcı buldu ve fiyat bir önceki zirvenin üzerine çıktı. Böylece yükseliş trendi devam ediyor. Trendi kıracak kadar büyük bir satış gerçekleşmesi ve hissenin değeri zirveden en az %10 düşer. Böyle bir hamleyi başarmak, pek olası olmasa da uzun vadeli bir ayı piyasasına girmek olarak yorumlanabilir.

Ayı Piyasasında Yükselme Potansiyeli Olan Altcoin

Kripto analisti Austin Arnold, devam eden ayı piyasasına rağmen dört altcoinin yükselme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor. 1,23 milyon abonesi bulunan Altcoin Daily’nin sunucusu, ayı piyasasından satın alınabilir kripto para birimlerinde bu 5 özelliği aradığını söylüyor. Yeterli fona sahip olma arkasındaki yetenekli ekiplerle stratejik ortakla bağlantılıdır ve ekosistem büyüdükçe blok zincirini yönlendiren gerçek dünya sorunlarını çözmeye adanmıştır. Chainlink, Avalanche, Cordano ve Litecoin ayı piyasasında yükselmesi beklenen alt coinler arasında yer alıyor

Chainlink (LINK)

Rnold Birincisi, Oracle’ın merkezi olmayan Chainlink ağının (LINK) olduğunu söylüyor. Chainlink’in önceki ayı piyasası sırasında en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri olduğunu söyledi. Analist ayrıca Chainlink’i benimseyen geliştiricilerden ve oracle ağının BNB Chain (BNB) ve Polygon (MATIC) gibi blok zincirlerdeki başarısından bahsediyor.

Avalanche

Arnold’un listesi içinde yer alan bir başka kripto para birimi, Avalanche akıllı sözleşme platformu olan Avalanche’ın yerel tokenidir. Analist, Avalanche’ı ekosistemdeki en iyi katman 1 çözümü ve Ethereum’un en güçlü rakiplerinden biri olarak tanımlıyor.

Cardano (ADA)

Arnold,  Ethereum rakibi Cardano’da (ADA) da yükselişte. Analist, Cardano ekosisteminin “gerçekten başarılı” olduğunu ve şu anda 5 milyondan fazla NFT bastığını iddia ediyor. ADA fiyatı şu anda 0,57 dolardan işlem görüyor.

Litecoin (LTC)

Arnold’un listesinin en altındaki kripto Litecoin’dir (LTC). Projenin şimdiye kadarki en büyük ağ yükseltmesi olan Mimblewimble’ın (MWEB) son zamanlardaki başarılı lansmanına atıfta bulunan analist, Litecoin’in yakında büyük bir ralli görebileceğini iddia ediyor.

Anlık Fiyatlar İçin Tıklayınız.

YORUMLAR YAZ