• YARIM ALTIN
  8.632,00
  % 1,56
 • AMERIKAN DOLARI
  32,6452
  % 0,42
 • € EURO
  34,7714
  % -0,04
 • £ POUND
  40,5652
  % -0,22
 • ¥ YUAN
  4,5083
  % 0,21
 • РУБ RUBLE
  0,3471
  % 0,13
 • BITCOIN/TL
  1992222,357
  % -0,51
 • BIST 100
  9.524,59
  % -0,06

Coinbase Eski Yöneticisinin Kardeşi, Inside Trading İddialarını Kabul Etti

Coinbase Eski Yöneticisinin Kardeşi, Inside Trading İddialarını Kabul Etti

Bitcoin ve alt coinler son dönemin en popüler yatırım araçlarının başında geliyor. Teknolojinin gelişmesi, internet hızının artması, mobilizasyon ve akıllı cihazların hayatımızın her anında artık yer almasıyla birlikte yaşam biçimimiz büyük oranda değişime uğruyor. Bu değişim aynı zamanda yatırım yapma alışkanlıklarımızı da değiştiriyor.

Coinbase eski yöneticisinin kardeşi, geçindiren inside trading davasındaki suçlamaları kabul etti.

Reuters’in haberine gore Coinbase eski yöneticisi Ishan Wahi’nin kardeşi Nikhil Wahi, mahkemeye kendisine iletilen gizli bilgilere dayanarak trade yaptığını kabul etti.

Coinbase Eski Yöneticisinin Kardeşi Suçlamaları Kabul Etti

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in eski yöneticis Ishan Wahi, Amerika yetkilileri tarafınca “inside trading” yapmakla suçlanmıştı.

Wahi’nin kardeşi, mahkemeye içeriden elde etmiş olduğu bilgilerle trade yaptığını itiraf etti.

Inside trading, platformlardan gelen gizli saklı bilgilerle evvel trade yaparak ahlaki dışı gelir elde etmeyi tanımlayan bir terimdir.

Nikhil Wahi, mahkemede şunları söyledi:

Coinbase’in gizli bilgilerini almanın ve bu gizli saklı bilgilere dayanarak trade yapmanın yanlış bulunduğunu biliyordum”

Wahi kardeşler, bir aile dostuyla beraber Temmuz ayında inside trading suçlamaları ile karşı karşıya kaldı. Kardeşler geçtiğimiz ay suçsuz olduklarını iddia etmişti.

Amerika New York Güney Bölgesi Başsavcılığı Temmuz ayında yapmış olduğu açıklamada, sanıkların 25’ten fazla kripto parada illegal olarak trade yaptığını ve 1,5 milyon dolarlık haksız kazanç elde ettiklerini belirtti.

YORUMLAR YAZ