• YARIM ALTIN
  6.877,00
  % -0,95
 • AMERIKAN DOLARI
  30,9870
  % -0,08
 • € EURO
  33,6503
  % 0,15
 • £ POUND
  39,2786
  % 0,16
 • ¥ YUAN
  4,3072
  % -0,15
 • РУБ RUBLE
  0,3337
  % -0,96
 • BITCOIN/TL
  1599128,378
  % 1,03
 • BIST 100
  9.347,17
  % 0,38

İntegral Yatırım Haftalık Hisse Önerileri – (24-28 Ekim 2022)

İntegral Yatırım Haftalık Hisse Önerileri – (24-28 Ekim 2022)

Bu makalemizde sizlere İntegral Yatırım Haftalık Hisse Önerileri – (24-28 Ekim 2022) ile alakalı ayrıntılı Program tanımı yazısını paylaştık. Yazımızda ayrıca İntegral Yatırım Haftalık Hisse Önerileri – (24-28 Ekim 2022) gibi yanıtları da bulabilirsiniz.

Haftalık Piyasa Taktiği

Geçtiğimiz hafta global piyasalar morali yüksek tutmaya çalışmış gibi görünüyor. 50 aylık vasatilerine doğru güç kaybeden AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI endekslerinde geçtiğimiz hafta S&P %4.7, Dow Jones %4.8 değer kazanırken, Alman DAX endeksi haftayı %2.3 yukarıda bitirdi. İngiltere’de ekonomik krize ek olarak politik krizin de varlığını hissettirmesi global piyasalardaki riskleri artırdı. Dünyada para güvenli liman varlıklarında olmayı seçenek ederken, Fed’in sıkı para siyasetini bir müddet sürdürebileceğine yönelik beklentiler küresel piyasalarda doların ön tasarıya çıkmasına imkan sağlıyor. Dolar endeksi 112 düzeyinde yatay ancak kuvvetli dururken gelişmiş ve gelişmekte olan ülke para birimlerini baskılıyor.

Küresel piyasalar şu an için AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI bilanço dönemine yönelik beklentilerle risk iştahını kuvvetli tutmaya çalışsa da mevcut konjonktür piyasalardaki açık kapıları kapatacak yönde. Dolayısıyla AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI endekslerinde oluşan yukarıya yönlü hareketlerin düşüş eğilimi içinde yukarı yönlü bir reaksiyon olarak okuyoruz. Borsa İstanbul ise dünyadan pozitif ayrışmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta %8.4 değer kazanan Borsa İstanbul yıl başında bu yana %111 kazanç sunmuş oldu. Enflasyonist ortamda kazanç arayışına tek yanıt veren mecranın borsa İstanbul olması talebi canlı kılıyor. Şu an başka bir aracın bu kazanca karşılık verememesinden dolayı ise Borsa endeksini rakipsiz kılıyor. Dolayısıyla Borsa İstanbul’a talebin devam etmesini beklemekle beraber dolar bazında 2.5$ düzeyine doğru yükseliş eğiliminin süreceğini düşünmekteyiz.

Bilanço dönemindeyiz

3. çeyreğe ait bilançolar bu hafta hız kazanacak. Bu akşam Aksigorta’nın bilançosu bekleniyor. Bununla birlikte 26 Ekimde TAV, Tekfen, Türk Traktör, Ereğli, Tofaş ve Akbank gibi önemli oyuncuların bilançoları bekleniyor. 27 Ekimde Garanti’nin bilançosu ile 28 Ekim’de Brisa ve Anadolu sigortanın bilançoları gelecek.

Gündem yoğun

Bu hafta bilançolar dışında izleyeceğimiz önemli veriler olacak. Pazartesi günü Euro Bölgesi ve AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’de büyümenin öncü göstergesi olarak kabul edilen İmalat ve Hizmetler sektörlerine ait PMI verileri izleyecek. Yurt içinde ise pazartesi ve Salı günleri tahvil ihaleleri ile Salı günü kapasite kullanım ve reel sektör güven endeksi izleyecek.

Çarşamba günü AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’de konut veriler ile AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI ham petrol stokları ön tasarıda olacak. Perşembe AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’de 3. Çeyreğe ait ilk okuma büyüme verisi izah edecek. Bununla birlikte Avrupa Merkez Bankasının faiz kararı izleyecek. ECB’nin 75 baz puan faiz artırması ve siyaset faizini %2 düzeyine çekmesi bekleniyor. Cuma günü ise Japonya Merkez Bankası faiz kararı, Japonya ve Almanya TÜFE ile AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’de şahsi gelir ve harcama verileri ön tasarıda olacak.

Borsa endeksi dirençleri aşıyor

Borsa İstanbul yükseliş hızı korunuyor. Bir evvelki doruk olan 3415 düzeyi teknik olarak destek konumunu sürdürüyor. Yükseliş trendinin üst bandı olan 4100 düzeyine kadar yukarıya yönlü eğiliminin korunmasını bekleriz. Buna rağmen endekste oluşabilecek ara düzeltmelerin alım fırsatı vermesini beklemekteyiz. 3850 düzeyi yakın yardımcı olarak izlenebilir. Düzeltmenin daha derin olması halinde ise 3715 düzeyinden tepkilerin mana kazanması beklenebilir. Borsa endeksinde teknik olarak yön yukarı.

Not: Pozisyon girişleri Pazartesi açılış seansında oluşan ücretlerden yapılacaktır. Giriş fiyatına göre satış hedefi ve stop loss düzeyleri belirlenecektir. Açılış seansının hemen peşinden tablomuz giriş ücretleri ile güncellenip tekrar gönderilecektir.

Kaynak: İntegral Yatırım Haftalık Borsa Bülteni

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.