• YARIM ALTIN
  6.927,00
  % 1,07
 • AMERIKAN DOLARI
  31,0708
  % 0,17
 • € EURO
  33,6790
  % -0,05
 • £ POUND
  39,4560
  % 0,03
 • ¥ YUAN
  4,3173
  % 0,23
 • РУБ RUBLE
  0,3337
  % 0,14
 • BITCOIN/TL
  1594310,429
  % 1,25
 • BIST 100
  9.374,20
  % 0,29

İntegral Yatırım Haftalık Hisse Önerileri – (26-30 Aralık 2022)

İntegral Yatırım Haftalık Hisse Önerileri – (26-30 Aralık 2022)

Bu makalemizde sizlere İntegral Yatırım Haftalık Hisse Önerileri – (26-30 Aralık 2022) ile alakalı ayrıntılı Program tanımı yazısını paylaştık. Yazımızda ayrıca İntegral Yatırım Haftalık Hisse Önerileri – (26-30 Aralık 2022) gibi yanıtları da bulabilirsiniz.

Haftalık Piyasa Taktiği

Borsa endeksi %4.6 kazanç ile bitirdi. Borsa endeksinin rakipsiz, en iyi getiri sunması alakayı ve talebi beraberinde getiriyor. Şu an için bu alakanın dağılmasına neden olacak başka bir enstrüman bulunmuyor. Başka bir söylemle, Borsa dışında bu denli getiriyi sunacak araçların oldukça hudutlu olması, halka arzların cazibesi ve KKM’ye olan alakanın azalması borsaya olan alakanın artmasını destekliyor. Muhtemelen bu bir müddet daha gidecek gibi görünüyor. Özellikler halka arzlara olan talebin her halka arzda gittikçe arttığını gözlemliyoruz. Bununla beraber hisse senedi yatırımcı sayısı da kuvvetli bir şekilde artıyor. Aralık ayının ilk üç haftası borsaya yeni, katılan yatırımcı sayısının 272 bin kişi arttığına işaret etti. Kasım ayında ise yatırımcı sayısı 500 bin kişi arttı. Açılan hesap sayısı ise bunun hemen hemen iki katı diyebiliriz. Fonlara da güçlü bir alaka var.

Şu an için ülke dışı ve diğer yatırım enstrümanları güçlü bir eğilim sergilemiyorlar. Geçtiğimiz hafta bilişim, sigorta, teknoloji ve turizm sektörleri güçlenmekte zorlandılar. Ancak ara ara sektörel değişimlerin ön tasarıda olduğunu ve geride kalan sektörlerin veyahut payların tekrar geri alındığını söylemek olası.

Noel rehaveti!

Gelecek hafta data takvimi oldukça sakin. Ülke dışı piyasalar Noel rehavetini üzerlerini iyice alacağa benziyor. Hali hazırda ekstra bir fiyatlama oluşturacak data akışının olmaması ve rutin gelişmeler dışına çıkılmaması düşük hacimli işlemlere neden olabilir. S&P 4080 direncini test ettikten sonra neredeyse yönsüz

geçirdi diyebiliriz. Genel olarak AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI endekslerindeki zayıf seyir sürüyor. S&P için 4080 düzeyi üzerine yerleşik seyirlerin oluşmakta başarısız olunması halinde güçlenmenin zaman alabileceğini anlayacağız.

Pazartesi günü dünyanın hemen hemen her yerinde yılbaşı hasebiyle piyasalar kapalı olacak. Yalnızca yurt içinde kapasite kullanım oranının izleyecek haftanın ilk iş günü oldukça sakin bir gün olabilir. Salı günü AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’de konut piyasasına yönelik veriler izlenecek. Çarşamba günü bekleyen konut satışları ile Perşembe günü AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI tüketici güveni ile mevcut ev satışları izleyecek. AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI ham petrol stokları ise Perşembe günü izah edecek.

Borsa endeksi yükselişte!

Endeks 5300 desteği üzerine yerleşmekte kararlı görünüyor. Bu düzey üzerindeki seyirler korunduğu sürece geri çekilmelerin hudutlu kalmasını ve yükseliş hızının daha da artması beklenebilir. 5500 seviyesi endekste oldukça kuvvetli bir direnç. Bu düzey üzerinde kalındığı sürece yükseliş hızı daha da artabilir. Endekste genel görünüm pozitif olmakla birlikte 5800 direnç seviyesine doğru momentum korunabilir.

Not: Pozisyon girişleri Pazartesi açılış seansında oluşan ücretlerden yapılacaktır. Giriş fiyatına göre satış hedefi ve stop loss düzeyleri belirlenecektir. Açılış seansının hemen peşinden tablomuz giriş ücretleri ile güncellenip tekrar gönderilecektir.

Kaynak: İntegral Yatırım Haftalık Borsa Bülteni

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.